Frisbee součástí České unie sportu. Jaké to přináší výhody?

04. 08. 2021
Tereza Dvořáková

Jak už bylo nastíněno v novinkách posílaných emailem, ČALD se v červnu přidal pod hlavičku České unie sportu (ČUS) – sportovní organizace sdružující sportovní svazy a kluby v Česku. Její hlavní poslání je vytvářet ideální podmínky pro všechny typy sportovních činností a svým členům nabízí množství dostupných služeb.

Patrně nejzajímavějším získaným benefitem, se kterým bychom Vás rádi seznámili, je možnost využití kolektivního úrazového pojištění. Toto pojištění je platné pro hráče i členy organizačních týmů na všech akcích asociace včetně akcí jednotlivých oddílů, vztahuje se tedy na ligové turnaje včetně cest na tyto turnaje, dále třeba i na tréninky, soustředění či nábory. Pojištění je nyní poskytováno Pojišťovnou VZP a platí po celém světě. Abyste mohli pojištění v případě zájmu jednoduše využít, zde je jednoduchý návod, jak na to.

Jak zažádat o vyplacení pojištění krok po kroku

V případě, že jste na akci asociace přišli k úrazu, stačí po dokončení léčby vyplnit formulář Oznámení škodní události z úrazového pojištění. Podmínkou uznání je minimální délka léčení úrazu 21 dní.

  1. Vyplníte formulář - jaký úraz, kdy se stal, kde, jak a proč.
  2. Vyplněný formulář pošlete na info@czechultimate.cz a my vám ho za asociaci potvrdíme (nutná podmínka pro uplatnění pojištění).
  3. K formuláři doložíte kopii zdravotní dokumentace týkající se konkrétního úrazu.
  4. Komplet odešlete emailem na adresu: oznameni.udalosti@pvzp.cz nebo poštou na adresu: Pojišťovna VZP, a.s., Odbor likvidace pojistných událostí, Ke Štvanici 656/3, 186 00 Praha 8 – Karlín

Pojištění je také možné využít v případě žádosti o odškodnění pracovní neschopnosti kvůli úrazu. Pro to slouží tento formulář, postup je shodný s předchozím.

Žádost pak pojišťovna vyhodnotí a spolu s rozhodnutím o výši odškodnění zašle danou částku na účet, který ve formuláři uvedete.

Detailní informace k úrazovému pojištění, včetně zasmluvněného rozsahu pojištění, finančního plnění, formulářů a kontaktních osob a adres na pojišťovnu najdete zde.

A co dál

Trenéry by mohlo zajímat také pojištění odpovědnosti trenérů. U tohoto pojištění je potřeba dodržení ujednaných podmínek a příslušných bezpečnostních opatření atd., jinak nemusí být pojistné plnění uznáno. Při každé škodě je potřeba počítat s finanční spoluúčastí 5.000 Kč, takže se vyplatí uplatňovat jen u vyšších škod. Podrobnosti jsou uvedeny zde.

Pro jednotlivce i oddíly je v nabídce i pojištění cestovní. To lze sjednat za smluvených zvýhodněných cenových podmínek, zda se vyplatí si již musí porovnat se svým běžným pojištěním každý individuálně.

Další z poskytovaných služeb pak oceňuje zejména asociace, neboť jsou v nabídce možnosti všech druhů finančního i legislativního poradenství, příležitost využít sjednaných sportovních center za výhodné ceny a možnosti dalších typů pojištění. Díky vstupu do ČUS se také mohou v letošním roce konat kurzy trenérských licencí II. třídy.

Jak mohou podobných asistenčních služeb využívat i jednotlivé oddíly, již bylo vysvětleno v dřívějším článku o plánovaném vstupu do ČUS.

Více informací a veškerou nabídku služeb České unie sportu najdete na jejich webových stránkách.

Autor: Tereza Dvořáková
Publikováno: 04. 08. 2021

Jak začít hrát ultimate
Chcete začít hrát ultimate frisbee a nevíte jak na to? Pomůžeme vám.
Dozvědět se více
Kalendář turnajů
Všechny akce najdete v termínovce.
Sdílená složka
Dokumenty na jednom místě zde.
Přihlásit
Evidence členů
Pro zástupce oddílů
Catcher
Výsledky turnajů na frisbee.cz.
Slack
Chceš se zapojit do fungování asociace?
Připoj se na platformu Slack, kterou používáme k interní komunikaci.