Český tým Silence v4.0 vyhrál titul na mistrovství Evropy v kategorii Grand Masters Open! V kategorii Masters Open skončili Silence v3.3 druzí

11. 05. 2022
Tereza Dvořáková

Tento víkend proběhlo v polské Vratislavi Evropské klubové mistrovství v Masters kategoriích (EMUCC 2022) a z Česka se zúčastnily hned tři týmy.

Silence v4.0 v kategorii Open Grand Masters, Silence v3.3 v kategorii Open Masters a tým Ameba z Mladé Boleslavi v kategorii Masters Mix. A slavili úspěchy, jelikož se oba týmy Silence probojovali úspěšně až do napínavých finálových zápasů.

Silence v4.0 se ve finále utkali s britským týmem Zimmer. Zápas byl vyrovnaný až do posledního bodu. V průběhu se sice oběma týmům podařilo dát několik úspěšných obran, nicméně ani jednomu týmu se nepodařilo na skóre výrazně odskočit a utkání nakonec skončilo rozhodujícím bodem za stavu 14:14, který všichni diváci na hřišti i na streamu sledovali se zatajeným dechem.

Ten byl nakonec dán českými hráči a Silence v4.0 se tak stali mistry v kategorii Open Grand Masters. Zároveň také získali cenu Spirit of the Game.

Jen o čtvrt hodiny později jsme sledovali další finále, tentokrát Silence v3.3 hrající proti německému týmu Hardfisch Masters. Zápas byl vyrovnaný až do stavu 5:5, kdy se českému týmu začalo skvěle dařit na obraně a donesli 4 body v řadě.

Když bylo skóre 9:6, přešla štěstěna vlivem nevydařených hodů na stranu Hardfisch. Ti situace využili a donesli 6 bodů za sebou. Silence se vrátili ve stavu skóre 10:12, kdy už všichni začali opět nervózně posedávat na židlích.

Sedm minut do konce zápasu bylo skóre 12:12 a díky skvělé obraně se češi dostali breakem opět do vedení. I přes několik turnoverů se ale nakonec podařilo Hardfisch bod donést a zápas opět končil rozhodujícím bodem, tentokrát za stavu 13:13.

Po 6 turnoverech a viditelně unavených hráčích obou týmů nakonec prošli trpělivěji hřiště Hardfisch a krátkým hodem do zóny se stali vítězi. Silence v3.3 tak domů přiváží i tak krásné 2. místo z kategorie Open Masters.

Děkujeme všem třem týmům za reprezentaci a srdečně gratulujeme k úspěchům!

Turnaje EMUCC 2022 se zúčastnilo celkem 6 týmů v kategorii Grand Masters Open, 7 týmů v kategorii Masters open a 16 týmů v kategorii Masters Mixed (Ameba skončila na 15. místě). Na další vystoupení českého masters týmu se můžeme těšit již brzy na blížícím se mistrovství světa v irském Limericku (na přelomu června a července), kam jedou Silence v4.0 do kategorie Grand Masters Open.

Záznam Silence v4.0 vs. Zimmer: https://www.youtube.com/watch?v=gLkZfCs4iBM

Záznam Silence v3.3 vs. Hardfisch Masters: https://www.youtube.com/watch?v=P7aBYHT1StM

Podrobné výsledky: https://euf.ultimatecentral.com/e/emucc-2022

Autor: Tereza Dvořáková
Publikováno: 11. 05. 2022

Jak začít hrát ultimate
Chcete začít hrát ultimate frisbee a nevíte jak na to? Pomůžeme vám.
Dozvědět se více
Kalendář turnajů
Všechny akce najdete v termínovce.
Sdílená složka
Dokumenty na jednom místě zde.
Přihlásit
Evidence členů
Pro zástupce oddílů
Catcher
Výsledky turnajů na frisbee.cz.
Slack
Chceš se zapojit do fungování asociace?
Připoj se na platformu Slack, kterou používáme k interní komunikaci.
Partneři