Mistry ČR na pláži jsou Left Overs, Prague Devils a FUJ

26. 07. 2020
Marek Dostál

O víkendu proběhla plážová mistrovství republiky ve třech kategoriích –⁠ women, mix a open. Vítězové získali spot na eventuálním klubovém mistrovství Evropy 2021.

Kategorie open i women se odehrály v rámci jednodenního turnaje v areálu U Hrocha v Brně. V ženské kategorii bylo už předem jasné, že všichni skončí na pomyslné bedně. Přihlásily se totiž pouhé tři týmy. Zlato braly holky z Prague Devils, na druhém místě skončil Východní blok a na třetím Left Overs. Hodnocení SOTG skončilo shodně pro všechny tři týmy, cenu tak bere nejlépe umístěný v pořadí.

 1. Prague Devils (SOTG)
 2. Východní blok
 3. Left Overs

V openu bylo celkem pět týmů, z toho dva složil oddíl Left Overs. Domácím se podařilo získat první dvě místa a potvrdit tak úspěšný víkend. Bronz získali Prague Devils.

 1. Left Overs B (SOTG)
 2. Left Overs A
 3. Prague Devils
 4. Pražská 7
 5. Dream Team B

Protože nejvíc týmů se přihlásilo do mixu, vyžádalo si odehrání turnaje celý víkend. Hrálo se v plzeňském Škoda parku a turnaje se zúčastnilo 12 týmů. Ve finále se potkali vítězové základních skupin FUJ a Prague Devils. Zápas skončil celkem jednoznačně 12:6 pro FUJ. Na třetím místě se umístil další tým z Prahy LDC.

 1. FUJ A
 2. Prague Devils
 3. LDC
 4. 3SB A
 5. FUJ B
 6. Frkot
 7. Terrible Monkeys
 8. Brno Ultimate Frisbee Underground
 9. jElita
 10. Atrofované ruce
 11. Kapři (SOTG)
 12. 3SB B

EBUCC 2020 a 2021

Letos v řijnu by se v portugalském Portimãu měl uskutečnit ještě jeden velký turnaj na písku –⁠ klubové mistrovství Evropy (EBUCC). To bylo letos na jaře z důvodu pandemie odsunuto na podzim. Vzhledem k okolnostem je ale jeho uskutečnění stále velkým otazníkem. Na turnaj se už na loňském beachovém mistrovství ČR kvalifikaly tři týmy: Chupacabras v mixu, Východní Blok v ženách a Left Overs v openu.

BULA (Beach Ultimate Lovers Association) ještě před pandemií oznámila, že místo dvouletého cyklu uvažuje o každoročním pořádání EBUCC. Rozhodnutí ještě není známo, ale pokud se EBUCC 2021 opravdu uskuteční, právě letošní výsledky budou klíčem k udělování spotů.

Autor: Marek Dostál
Publikováno: 26. 07. 2020

Jak začít hrát ultimate
Chcete začít hrát ultimate frisbee a nevíte jak na to? Pomůžeme vám.
Dozvědět se více
Kalendář turnajů
Všechny akce najdete v termínovce.
Sdílená složka
Dokumenty na jednom místě zde.
Přihlásit
Evidence členů
Pro zástupce oddílů
Catcher
Výsledky turnajů na frisbee.cz.
Slack
Chceš se zapojit do fungování asociace?
Připoj se na platformu Slack, kterou používáme k interní komunikaci.