WUGC 2021 dostalo zelenou. Zatím

20. 07. 2020
Tadeáš Grym

Po měsíci nejistoty poslala WFDF zprávu, ve které potvrdila uskutečnění World Ultimate & Guts Championships příští rok v Nizozemí. Do 15. června se měly přihlášené týmy, respektive národní asociace, vyjádřit, zda svou účast potvrzují či stahují. Rozhodnutí světové federace mělo padnout do 15. července, o pár dní se ale zdrželo.

S radostí můžeme oznámit, že většina týmů původně přihlášených na WFDF 2020 World Ultimate & Guts Championships vyjádřila zájem účastnit se i odsunutého WUGC 2021.

Ve zprávě ovšem také stojí, že se toto rozhodnutí může v průběhu roku ještě změnit a to podle toho, jak se bude vyvíjet pandemická sitauce ve světě. WFDF očekává na konci roku konkrétnější informace, proto v prosinci bude přezkoumávat, zda je uspořádání akce rozsahu světového mistrovství správná volba s ohledem k zdravotním a bezpečnostním rizikům všech účastníků. Finální rozhodnutí je naplánováno na nejpozději druhou polovinu prosince.
Do té doby nezbývá než doufat, že se situace ve světě zlepší.

Autor: Tadeáš Grym
Publikováno: 20. 07. 2020

Jak začít hrát ultimate
Chcete začít hrát ultimate frisbee a nevíte jak na to? Pomůžeme vám.
Dozvědět se více
Termínovka turnajů
Všechny turnaje najdete zde.
Sdílená složka
Dokumenty na jednom místě zde.
Asociace hledá
Chceš pomáhat komunitě frisbee?
Překlad pravidel
Od ledna budou platit nová pravidla. Potřebujeme pomoc s jejich překladem a aktualizací stávajících českých pravidel.
Koordinátor turnajů
Hledáme spojku mezi VR a jednotlivými pořadateli soutěžních turnajů. Pomáhá pořadatelům turnajů, aby byly zajištěny všechny náležitosti a stíhaly se všechny termíny.
Přihlásit
Evidence členů
Pro zástupce oddílů
Partneři