Podpora polské iniciativě pro větší transparentnost WFDF

12. 06. 2020
Tadeáš Grym

Připojili jsme se k otevřenému dopisu, který vzešel od polské asociace ultimate. V něm Poláci vyzývají světovou federaci, která nedávno oznámila zrušení WJUC (World Ultimate Junior Championships), a také odložení WUGC (World Ultimate & Guts Championships), k větší transparentnosti ohledně financování a organizace obou mistrovství.

Stejně jako většinu hráčů po celém světě zaskočilo Poláky nejen rozhodnutí o zrušení mistrovství pro juniorské hráče, kvůli kterému přijde spousta mladých nadějných hráčů o jeden z nejvýznamnějších turnajů jejich mládežnické kariéry, ale také oznámení o zvýšení již tak vysoké částky za světové seniorské mistrovství.

Ve svém otevřeném dopise požadují detailnější zprávu o tom, jak bylo nakládáno s financemi ohledně WUGC. Možnosti, které světová federace nabídla jsou buď odřeknutí účasti, což by znamenalo velkou finanční ztrátu pro přihlášené týmy, a nebo potvrzení účasti, ale pouze s podmínkou zvýšení hráčského poplatku o cca 150€.

Rozhodli jsme se vyjádřit podporu této iniciativě, neboť věříme, že světová federace by měla se svými členskými asociacemi jednat na rovinu a fér, v duchu Spirit of the Game.

Otevřený dopis najdete zde.

Autor: Tadeáš Grym
Publikováno: 12. 06. 2020

Jak začít hrát ultimate
Chcete začít hrát ultimate frisbee a nevíte jak na to? Pomůžeme vám.
Dozvědět se více
Kalendář turnajů
Všechny akce najdete v termínovce.
Sdílená složka
Dokumenty na jednom místě zde.
Přihlásit
Evidence členů
Pro zástupce oddílů
Catcher
Výsledky turnajů na frisbee.cz.
Slack
Chceš se zapojit do fungování asociace?
Připoj se na platformu Slack, kterou používáme k interní komunikaci.
Partneři