Říjnový EBUCC v Portugalsku se kvůli Covidu-19 posouvá na květen

30. 07. 2020
Alžběta Holcová

Na plážové klubové mistrovství Evropy si po dlouhém vyjednávání budeme muset počkat až do příštího května 2021. Původní plán pořádat EBUCC letos v říjnu bohužel narušila aktuální situace v souvislosti s pandemií koronaviru. Mistrovství se týká třech českých týmů: Left Overs za open, Chupacabras za mixed a Východní blok v kategorii women.

Bereme v potaz aktuální nařízení a opatření ohledně cestování a společenských událostí, které způsobila pandemie Covid-19 v Evropě. Kvůli tomu jsme nuceni mistrovství znovu posunout na pozdější termín,” stojí v oficiálním dopise od pořadatelů. Doporučení přišlo shora od portugalských zdravotnických autorit. Potvrdily, že by vzhledem k aktuální situaci nebylo možné takový turnaj pořádat.

Z původního termínu 16. až 18. října 2020 se tedy vyklubal termín nový, a to 15. až 16. květen 2021. Místo konání mistrovství zůstává podle všeho stejné - Portimão v Portugalsku. BULA o změně informovala všechny přihlášené týmy. Ty mají svůj spot jistý i v posunutém termínu. Týmy, které se rozhodly již dříve EBUCC nezúčastnit, ale s novým termínem zájem mají, musí počítat se změnami v pravidlech, podle kterých mohou psát své hráče na soupisku. Noví hráči, kteří se k týmu přidají teprve na letošním národním mistrovství, budou s největší pravděpodobností moci startovat.

Tato zpráva přichází poněkud neštastně jen čtyři dny po odehrání plážového MČR.

V příštím měsíci nebo dvou už bude víc jasno. Zatím se všichni seznamují s novými skutečnostmi a organizačně připravují vše potřebné na nový termín, který ještě finálně potvrdí. Více informací snad již brzy.

Aktualizováno: V článku je upraveno datum konání. EBUCC byl ještě jednou přesunut kvůli kolizi s belgickým turnajem Tom’s Tourney.

Autor: Alžběta Holcová
Publikováno: 30. 07. 2020

Jak začít hrát ultimate
Chcete začít hrát ultimate frisbee a nevíte jak na to? Pomůžeme vám.
Dozvědět se více
Kalendář turnajů
Všechny akce najdete v termínovce.
Sdílená složka
Dokumenty na jednom místě zde.
Přihlásit
Evidence členů
Pro zástupce oddílů
Catcher
Výsledky turnajů na frisbee.cz.
Slack
Chceš se zapojit do fungování asociace?
Připoj se na platformu Slack, kterou používáme k interní komunikaci.
Partneři