xEUCF zrušeno

10. 07. 2020
Tadeáš Grym

EUF se rozhodla zrušit rozšířené evropské klubové mistrovství, které se mělo odehrát 1. - 4. října v belgických Bruggách. Původně plánované rozšířené mistrovství pro evropskou ultimate scénu muselo být zrušeno v souvislosti s nejistotou, která přetrvává ohledně pandemie Covid-19.

Především je zde mnoho nejasností ze strany belgické vlády a také vedení města Bruggy. Schválení o organizaci takového velkého mezinárodního turnaje nám mohli poskytnout až na konci srpna, ale my jsme už od začátku věděli, že chceme finální rozhodnutí na začátku srpna.” řekl v emailu, který dnes dostali zástupci jednotlivých národních asociací, prezident EUF Andrea Furlan.

Také zmínil, že dalšími důvody pro zrušení celého turnaje byly neustále se měnící podmínky, na které by nemuseli organizátoři stihnout zareagovat. Zároveň vyjádřil obavu, že s tak krátkým časem na přípravu by se mohlo mnoho hráčů zranit. EUF společně s organizátory turnaje se shodli na tom, že při těchto pochybnostech bude nejlepší na nic nečekat a turnaj zrušit.

Toto rozhodnutí tedy znamená, že poslední oficiální mezinárodní soutež, která je v této sezóně stále v plánu, je evropské plážové mistrovství klubů (EBUCC). To se má odehrát 16. - 18. října v portugalském Portimãu.

Více si můžete přečíst například zde.

Autor: Tadeáš Grym
Publikováno: 10. 07. 2020

Jak začít hrát ultimate
Chcete začít hrát ultimate frisbee a nevíte jak na to? Pomůžeme vám.
Dozvědět se více
Termínovka turnajů
Všechny turnaje najdete zde.
Sdílená složka
Dokumenty na jednom místě zde.
Asociace hledá
Chceš pomáhat komunitě frisbee?
Překlad pravidel
Od ledna budou platit nová pravidla. Potřebujeme pomoc s jejich překladem a aktualizací stávajících českých pravidel.
Koordinátor turnajů
Hledáme spojku mezi VR a jednotlivými pořadateli soutěžních turnajů. Pomáhá pořadatelům turnajů, aby byly zajištěny všechny náležitosti a stíhaly se všechny termíny.
Přihlásit
Evidence členů
Pro zástupce oddílů
Partneři