Mistři v kategoriích Open a Women jsou pro rok 2020 FUJ a 3SB

09. 09. 2020
Tadeáš Grym

O víkendu 5.9. - 6.9. se událo mistrovství ČR v kategoriích Open a Women. Z kvalifikace, která se odehrála dva týdny předtím, postoupilo pět týmů, které doplnily medailisty z minulého roku do celkového počtu osmi týmů. V sobotu se odehrály skupinové zápasy, v neděli poté následovala čtvrtfinále, semifinále a finále.

Women

Do ženských semifinále se probojovaly týmy Terrible Monkeys, 3SB, FUJ a East Block. V prvním semifinále podlehly Terrible Monkeys týmu 3SB pětibodovým rozdílem 10:15. Druhé semifinále bylo dramatičtější, East Block úspěšnou koncovkou dokázal obrátit zápas ve svůj prospěch a postoupit do finále porážkou FUJ 12:11. V boji o bronz byly úspěšnější pražské FUJ, které porazily Terrible Monkeys 14:10. Ve finále potvrdily roli favoritek hráčky českobudějovického týmu 3SB, když porazily East Block konečným skóre 15:12. Trofej tedy putuje stejně jako minulý rok do Českých Budějovic. Spirit of the Game si odváží pražské Terrible Monkeys.

Open

V kategorii Open postoupili do semifinále týmy FUJ, 3SB, Terrible Monkeys a LeftOvers. V prvním semifinále porazili pražští FUJ jasně 3SB 15:9. Druhé semifinále bylo stejně jako v ženské kategorii o mnoho napínavější, rozhodoval až universe point*. V něm se více zadařilo pražským Terrible Monkeys, kteří tak díky výsledku 14:13 postoupili do finále proti FUJ. V bronzovém zápasu si mistři z minulého roku 3SB medaili nenechali utéct a přehráli své brněnské oponenty LeftOvers 15:11. Terrible Monkeys svým soupeřům v následném finále nestačili, a trofej si tak odvezli pražští FUJ po jasném výsledku 15:8. Spirit of the Game si odváží do Českých Budějovic 3SB.

Podrobné výsledky najdete zde.

*Universe point je označení situace, kdy je skóre vyrovnané a ten tým, který skóruje jako další, vyhraje celý zápas.

Autor: Tadeáš Grym
Publikováno: 09. 09. 2020

Jak začít hrát ultimate
Chcete začít hrát ultimate frisbee a nevíte jak na to? Pomůžeme vám.
Dozvědět se více
Kalendář turnajů
Všechny akce najdete v termínovce.
Sdílená složka
Dokumenty na jednom místě zde.
Přihlásit
Evidence členů
Pro zástupce oddílů
Catcher
Výsledky turnajů na frisbee.cz.
Slack
Chceš se zapojit do fungování asociace?
Připoj se na platformu Slack, kterou používáme k interní komunikaci.
Partneři