Grand Masters opět bronzoví na Mistrovství Evropy

23. 10. 2023
Tereza Dvořáková

Letošní Mistrovství Evropy v Masters kategoriích hostila 12. - 15. října italská Boloňa. Českou republiku vyrazily reprezentovat open a women tým v kategorii Masters (nad 33/30 let) a open tým v kategorii Grand Masters (nad 40 let).

Právě open Grand Masters se skvěle podařilo navázat na úspěchy z minulého roku. Do semifinále postoupili proti neporaženým Dánům. Ačkoli se byl zápas v první polovině vyrovnaný, později se Dánům podařilo nabrat tříbodový náskok. Češi však zápas ještě nevzdali a skóre 8:11 se jim podařilo otočit na 12:11. V útoku pak ale bohužel přišly chyby a vítězství nakonec padlo na stranu Dánů. Češi tak šli do boje o bronzovou medaili. O tu si zahráli s Francií, nad kterou zvítězili již v základní skupině. Zápas byl oproti prvnímu vyrovnanější. Čechům se však podařilo v první polovině získat dvoubodový náskok. Ten v druhém poločase ještě navýšili, aniž by Francie dokázala výsledek ohrozit. Češi tak oslavili skvělé bronzové medaile.

V kategorii Masters se open a women týmu dařilo až ke konci turnaje. Women se podařilo vyhrát nad Švýcarkami a umístit se na 6. příčce. Na stejné pozici se umístili také open Masters po prohře s Německem.

Zápas o bronz můžete shlédnout na Ulti.tv.

Děkujeme všem hráčům a organizačním týmům za reprezentaci a gratulujeme k úspěchům!

Autor: Tereza Dvořáková
Publikováno: 23. 10. 2023

Jak začít hrát frisbee
Chceš začít hrát frisbee a nevíš jak na to? Pomůžeme ti.
Dozvědět se více
Kalendář turnajů
Všechny akce najdeš v termínovce.
Sdílená složka
Dokumenty na jednom místě zde.
Newsletter
Pokud patříš k bývalým hráčům, nebo hraješ už jenom příležitostně, odebírej náš newsletter a zůstaň s námi v kontaktu. Budeme tě informovat o tom co se děje, o akcích, které budou pro tebe nebo by tě mohli zajímat. Newsletter posíláme většinou tak jednou za dva měsíce.
Neváhej a přihlaš se!
Přihlásit
Evidence členů
Pro zástupce oddílů
Online scoring