Halový open titul obhájili 3SB, women kraluje Východní blok

20. 03. 2023
Tereza Dvořáková
Východní Blok

Poslední únorový víkend se nesl opět ve znamení finálových turnajů halového mistrovství České republiky v kategoriích Open a Women. V letošním roce se soutěžilo hned ve 3 ligách open a 2 ligách women. Týmy si své místo v lize vybojovaly na kvalifikaci. Ve finále hrálo celkem 34 týmů.

V 1. lize open i women mezi sebou o titul hrálo po 8 týmech. Do finálového zápasu v kategorii open proti sobě nakonec stanuli lonští mistři 3SB a pražští FUJ A. Začátek zápasu byl více nakloněn budějovickému týmu, FUJ A se ale nevzdali a ve 26 minutě byl stav vyrovnaný. I přes to však nakonec 3SB zvítězili 12:11 a obhájili tak svůj titul z minulého roku. Do utkání o 3.místo nastoupili Left Overs A a PeaceEgg, kteří se spolu utkali již ve skupině. Stejně jako tam nakonec ze zápasu vyšel vítězně brněnský tým Left Overs A, a oslavil tak bronzové medaile. PeaceEgg si nicméně z turnaje odvezl ocenění Spirit of the Game.

O 1. místo ve women kategorii se utkaly neporažená děvčata z Východního bloku a loňské bronzové Terrible Monkeys. Začátek zápasu byl spíše pražského týmu, pak ale přišel tradiční comeback Východního bloku a ve 34 minutě byl stav vyrovnaný. O vítězství se tedy rozhodovalo v universe pointu, který úspěšně po třech minutách donesl Východní blok. Se zlatou medailí tak oslavily svůj první titul. O bronzovou příčku hrály tento rok týmy FUJ A a Left Overs B, kterým se překvapivým vítězstvím ve čtvrtfinále nad loňskými mistryněmi podařilo dostat do boje o medaile. Zápas byl zpočátku vyrovnaný, poté však už měly více sil pražské hráčky. Třetí místo tak nakonec oslavily FUJ A. Hráčky Left Overs B za svůj skvělý výkon však získaly ocenění Spirit of the Game. O první místo se dělí s 3SB A. Spiritově byla tento rok 1. liga women velice vyrovnaná a také další týmy se dělily o stejná místa.

Ve druhých ligách zvítězily týmy Atrofované ruce A (open) a Left Overs A (women). Na druhých příčkách byli TIOS (open) a BUFU (women). Bronzové medaile získali v obou kategoriích 3SB B. Ocenění Spirit of the game oslavili 3SB B (open) a BUFU (women).

Kompletní výsledky všech tří lig najdete tradičně na frisbee.cz.

Děkujeme všem pořadatelům za organizaci turnajů a blahopřejeme úspěšným týmům.

Autor: Tereza Dvořáková
Foto: Východní Blok
Publikováno: 20. 03. 2023

Jak začít hrát ultimate
Chcete začít hrát ultimate frisbee a nevíte jak na to? Pomůžeme vám.
Dozvědět se více
Kalendář turnajů
Všechny akce najdete v termínovce.
Sdílená složka
Dokumenty na jednom místě zde.
Přihlásit
Evidence členů
Pro zástupce oddílů
Catcher
Výsledky turnajů na frisbee.cz.
Slack
Chceš se zapojit do fungování asociace?
Připoj se na platformu Slack, kterou používáme k interní komunikaci.
Partneři