České ženy a dívky získaly dvě bronzové medaile na evropských mistrovstvích

21. 08. 2023
Tereza Dvořáková
unclepompo

V červenci a srpnu se opět konalo EUC (seniorské mistrovství Evropy) a EYUC U20 (Juniorské mistrovství Evropy do 20 let), kam se vydalo reprezentovat Česko hned několik týmů a slavili úspěchy!

Na EUC, které se letos odehrálo v irském Limericku, mělo Česko své obsazení ve všech kategoriích. O úspěch mezi dalšími evropskými týmy bojovali hráči v Open, Women i mixovém týmu. A dařilo se jim.

Největší úspěch oslavily ženy, kterým se podařilo v zápase o třetí místo porazit Italky a získat tak úžasnou bronzovou medaili. Open tým se po zápasu s Francií umístil na skvělém konečném šestém místě. Mixový tým obsadil třináctou příčku. Radost týmům přineslo také vítězství ocenění Spirit of the Game, které získal Women i Open tým!

Jak se českým týmům dařilo zaznělo hned dvakrát i televizním pořadu Branky, body, vteřiny na ČT 1.

Ani ne o tři týdny později se konalo také EYUC U20. Ani tam nechyběla česká želízka v ohni. Do italské Padovy odjeli navázat na seniorské úspěchy tentokrát juniorští hráči a hráčky v Open a Women týmu. A povedlo se.

Také juniorky se celým mistrovstvím probojovaly až do zápasu o třetí místo, který sehrály s Rakušankami. Po vyrovnaném průběhu a skvělém chytu posledního bodu i ony slavily bronzovou medaili! Ani open tým si nevedl na turnaji špatně a umístil na pěkném sedmém místě.

Moc gratulujeme všem týmům k úspěchům a děkujeme jim za skvělou reprezentaci, stejně tak všem trenérům, fyzioterapeutům, reportérům a dalším členům organizačních týmů za jejich práci!

Autor: Tereza Dvořáková
Foto: unclepompo
Publikováno: 21. 08. 2023

Jak začít hrát ultimate
Chcete začít hrát ultimate frisbee a nevíte jak na to? Pomůžeme vám.
Dozvědět se více
Kalendář turnajů
Všechny akce najdete v termínovce.
Sdílená složka
Dokumenty na jednom místě zde.
Přihlásit
Evidence členů
Pro zástupce oddílů
Catcher
Výsledky turnajů na frisbee.cz.
Slack
Chceš se zapojit do fungování asociace?
Připoj se na platformu Slack, kterou používáme k interní komunikaci.
Partneři